Zien je druivelaars er niet zo gezond uit, is je oogst van lagere kwaliteit of ben je van plan om druivelaars aan te planten? Dit druivendoosje helpt je verder! Bij de Bodemkundige Dienst kan je terecht voor een professioneel bodemonderzoek met bemestingsadvies voor tafeldruiven en wijndruiven. Steek je handen uit de mouwen zodat je druivelaars kunnen groeien in een vruchtbare grond. Hoe dit allemaal in zijn werk gaat? Lees het boekje in het doosje aandachtig . Daarin staat uitgelegd hoe je zelf een representatief grondstaal neemt. Onderaan deze pagina vind je een lijst met uitleenadressen voor staalnameboren. Stuur dit grondstaal vervolgens op naar de Bodemkundige Dienst van België. De staalenveloppe voor het verzenden van je grond vind je in het doosje; wij betalen de portkosten. In ons laboratorium worden de parameters geanalyseerd die de vruchtbaarheid van jouw bodem bepalen. Dit pakket bestaat uit de bepaling van de grondsoort, de zuurtegraad, het humusgehalte en de gehalten aan voedingselementen. Bij grondstalen afkomstig van serres wordt ook het totale zoutgehalte bepaald. Indien gewenst speuren we ook naar zware metalen.

In afwachting van de resultaten kan je met het boekje aan de slag. Lees waarom de geanalyseerde parameters zo belangrijk zijn voor de druivelaar en hoe je zelf een tekort of een overmaat aan voedingselementen in je druivelaars kan herkennen. Verder vind je in dit boekje ook nuttige tips en weetjes over druivelaars en wijnstokken.

Na ongeveer twee weken ontvang je een uitgebreid analyseverslag van je bodem. Dit verslag vermeldt naast de waarden gemeten in jouw bodem, ook de optimale waarden voor het telen van druiven. Er wordt een gedetailleerd en professioneel bemestings- en bekalkingsadvies gegeven voor de komende drie jaar aangepast aan jouw (toekomstige) druivelaars. Voor druivenserres wordt er, indien nodig, ook een doorspoeladvies geformuleerd. Tot slot bevat het analyseverslag een hele reeks tips specifiek voor jouw bodem en jouw druivelaars.

Veel succes !


Uitleenadressen voor staalnameboren

Postcode

Contact

1745 Opwijk Paul Jacobs, tel. 0478/31 54 49, jacobs.paul2telenet@outlook.com
1755 Oetingen Werner Van Laethem, tel. 0475/80 45 89, vanlaethemw@skynet.be
2300 Turnhout Luc Pauwels
2430 Eindhout Kris Vermeulen, tel. 0496/25 73 99, vermeulen.kris@aveve.be
2460 Kasterlee Stijn Van Gorp, tel. 0490/45 04 04, svangorp@bdb.be
2650 Edegem Van Den Bergh Maalderij BVBA, tel. 03/457 03 26
2811 Leest Kristof Selleslagh, tel. 0479/50 96 31, kselleslagh@bdb.be
2960 St-Lenaarts Van Gastel-Renders bvba, tel. 0478/24 16 37, vangastel.johan@aveve.be
2990 Wuustwezel Jeff Rombouts, tel. 0477/84 12 71, jrombouts@bdb.be
3001 Heverlee Hoofdkantoor Heverlee, tel. 016/31 09 22, fax 016/22 42 06, info@bdb.be
3060 Korbeek-Dijle Tine Van Neck, tel. 0487/51 64 22, tvanneck@bdb.be
3080 Tervuren Hilde Vandendriessche, tel. 0476/90 76 27, hvandendriessche@bdb.be
3272 Testelt Tim Van Dessel, tel. 0472/77 14 45, tvandessel@bdb.be
3370 Boutersem Mia Tits, tel. 0473/78 46 64, mtits@bdb.be
3390 OLV Tielt Jan Bries, tel. 0473/93 86 12, jbries@bdb.be
3460 Bekkevoort Davy Vandervelpen, tel. 0473/82 19 58, dvandervelpen@bdb.be
3472 Kersbeek-Miskom Willy Coppers, tel. 0495/77 34 62, wcoppers@bdb.be
3570 Alken Geoffrey Meykens, tel. 0499/32 19 23, gmeykens@bdb.be
3670 Meeuwen Aegten nv, tel. 0473/29 08 02, ontledingen@aegten.be
3724 Vliermaal Stefan Wauters, tel. 0477/52 38 82, wauters.stefan@aveve.be
3840 Borgloon Willy Claesen, tel. 0473/41 35 44, claesen.willy@gmail.com
3870 Veulen Stefan Wauters, tel. 0477/52 38 82, wauters.stefan@aveve.be
3960 Bree Hubert Haels, tel. 0497/13 68 96, hhaels@bdb.be
3960 Bree Maarten Haels, tel.  0497 / 13 68 96, mhaels@bdb.be
5000 Namur Jonathan Dardenne, tel. 0498/23 72 48, jdardenne@bdb.be
8640 Woesten Marnick Lauwers, tel. 0477/34 54 47, mlauwers@bdb.be
8650 Klerken Peter Goossens, tel. 0499 / 88 40 25, pgoossens@bdb.be
8710 Wielsbeke Rebecca De Lavie, tel. 0478/90 93 89, rdelavie@bdb.be
8800 Roeselare BDB Roeselare, tel. 051/20 54 00, rdelavie@bdb.be
8840 Oostnieuwkerke Dirk Bruneel, tel. 0478/49 59 56, dbruneel@bdb.be
8840 Oostnieuwkerke Benjamin Degroote, tel. 0490/42 62 87, bdegroote@bdb.be
8900 Ieper Marnick Hoflack, tel. 0479/39 94 42, mhoflack@bdb.be
8940 Wervik Kris Morel, tel. 0485/02 90 42, kmorel@bdb.be
8950 Nieuwkerke Steven Warlop, tel. 0472/01 58 77, warlopsteven7@gmail.com
8970 Poperinge Willy Laconte, tel. 0496 / 55 14 26, wlaconte@bdb.be
9080 Beervelde Lieven Ryckaert, tel. 0474/42 64 42, lieven.ryckaert@telenet.be
9220 Hamme Guido Wuytack, tel. 0479/64 98 08, gwuytack@bdb.be
9550 Steenhuize Niels Van Den Noortgate, tel. 0476/61 78 25, nvandennoortgate@bdb.be
9620 Zottegem Bart De Clercq, tel. 0483/09 10 08, bart.declercq@myonline.be
9810 Nazareth Dieter Thienpont, tel. 0475/31 09 66, dieterthienpont@hotmail.com
9870 Olsene Simon Menu, tel. 0499 / 88 07 16, smenu@bdb.be
9910 Aalter Mario Van Canneyt, tel. 0474/94 27 56, mvancanneyt@bdb.be
9950 Waarschoot-Lievegem Joris De Witte, tel. 0497/10 50 05, jdewitte@bdb.be
9980 Sint-Laureins Stefan Demuyt, tel. 0479/64 98 08, stefan.demuyt@belgacom.net
9990 Maldegem Frans Lambert, tel. 0496/27 93 07, flambert@bdb.be