klein lettertype groot lettertype groter lettertype
 Paardenweide: analyse en advies - Paardendoosje
Minimize

Smakelijk gras evenwichtig samengesteld uit mineralen, vitaminen, vezels en een beetje eiwitten is alles wat je paard nodig heeft. De bodem van de paardenweide kan dit leveren dank zij een oordeelkundige bemesting gebaseerd op grondontleding. Om als paardenliefhebber onaangename verrassingen te vermijden, kan je bij de Bodemkundige Dienst terecht voor een bodemonderzoek met bemestingsadvies. Hoe dit allemaal in zijn werk gaat? Neem het grondstaal volgens de handige werkwijze beschreven in dit doosje en post het met de staalenvelop. Het bodemonderzoek gebeurt vervolgens in ons professioneel laboratorium.

Het bodemonderzoek omvat de bepaling van de zuurtegraad, de grondsoort, het humusgehalte en de aanwezigheid van de voedingselementen fosfor, kalium, magnesium, calcium en natrium. Zo kom je te weten hoe rijk of arm de bodem precies is, en dat is nu eenmaal onmisbare basisinformatie voor een succesvolle bemesting. Indien gewenst, bepalen we bijkomend zwavel en spoorelementen als koper en kobalt of speuren we naar zware metalen. Vervolgens wordt een professioneel bemestingsadvies berekend. De bemestingsadviezen worden verstrekt voor de (her)aanleg van paardenweiden en voor bestaande graasweiden of hooiweiden.

Na ongeveer twee weken is het onderzoeksverslag klaar. Daarin staat naast het resultaat van jouw paardenweide ook het streefgetal vermeld. Op die manier ontdek je in één oogopslag voor welke voedingsstoffen er een tekort is en voor welke er een reserve in de bodem aanwezig is. Uiteraard vermelden we ook een eventueel onevenwicht in de verhoudingen tussen de diverse voedingsstoffen. Het gedetailleerd en professioneel bemestingsadvies voor drie jaren laat niets aan het toeval over. Bovendien krijg je met het advies een hele reeks tips gratis meegestuurd op maat van het bodemonderzoek van jouw weide.

Succes verzekerd!

Bestel hier

paardendoos

 

Uitleenadressen voor staalnameboren

 

Postcode Contact
1300 Wavre SPB Wavre, tel. 010/84 65 55, Chaussée de Namur 88 (3G)
2200 Herentals Guy Van Looy, tel. 0498/70 09 28, fax 014/41 86 16, guy.van.looy@skynet.be
2650 Edegem Van Den Bergh Maalderij BVBA, tel. 03/457 03 26,
2870 Breendonk Kristof Selleslagh, tel. 0479/50 96 31, kristof_caseih@hotmail.com
2990 Wuustwezel Raf Van Santvliet, tel. 0474/99 59 38, fax 03/236 03 74, raf.vansantvliet@skynet.be
3001 Heverlee Hoofdkantoor Heverlee, tel. 016/31 09 22, fax 016/22 42 06, info@bdb.be, W. De Croylaan 48
3040 Tervuren Hilde Vandendriessche, tel. 0476/90 76 27, hvandendriessche@bdb.be
3060 Korbeek-Dijle Tine Van Neck, tel. 0487/516422, tvanneck@bdb.be
3300 Tienen BDB Tienen, tel. 016/78 15 49, fax 016/78 05 53, lab_ontvangst@bdb.be, Hamelendreef 85
3370 Boutersem Mia Tits, tel. 0473/78 46 64, mtits@bdb.be
3390 Houwaart Wannes Tweepenninckx, tel. 0472/77 14 45, wannestweep@hotmail.com
3390 OLV Tielt Jan Bries, tel. 0473/93 86 12, jbries@bdb.be
3460 Bekkevoort Davy Vandervelpen, tel. 0473/82 19 58, dvandervelpen@bdb.be
3724 Vliermaal Stefan Wauters, tel. 0477/52 38 82, wauters.stefan@aveve.be, Tongersesteenweg 392
3870 Veulen Stefan Wauters, tel. 0477/52 38 82, wauters.stefan@aveve.be, Bredeweg 1
3960 Bree Hubert Haels, tel. 0497/13 68 96, huberthaels@skynet.be
4620 Fléron Maurice Detry, tel. 0497/70 57 51, fax 04/358 45 12
6970 Tenneville Alexander Wallays, tel. 0496/50 55 95, alexander.wallays@proximedia.be
7620 Guignies Gery Colin, tel. 0495/24 12 06, fax 069/64 11 11, gibon@swing.be
8550 Zwevegem Bram Van Wyngene, tel. 0473/31 09 95, bvanwyngene@bdb.be
8640 Woesten Marnick Lauwers, tel. 0477/34 54 47, fax 057/48 59 01, marnick.lauwers@pandora.be
8790 Waregem Rebecca De Lavie, tel. 0478/90 93 89, rdelavie@bdb.be
8800 Roeselare BDB Roeselare, tel. 051/20 54 20, rdelavie@bdb.be
8800 Roeselare Geert Vande Vyvere, tel. 0496/55 14 26, fax 051/20 86 48, vandevyveregeert@hotmail.com
8800 Roeselare Martin Devriendt, tel. 0478/29 16 13, mdevriendt@bdb.be
8850 Ardooie Kristof Delarue, tel. 0478/49 59 56, k.delarue@telenet.be
8940 Wervik Kris Morel, tel. 0485/02 90 42, fax 056/31 18 92, kmorel@bdb.be
9620 Zottegem Bart De Clercq, tel. 0474/32 43 07, fax 09/360 27 70, bart.declercq@myonline.be
9810 Nazareth Dieter Thienpont, tel. 0474/94 27 56, dieterthienpont@hotmail.com
9950 Waarschoot Joris De Witte, tel. 0496/27 93 07, fax 09/378 38 93, dewitte.joris@telenet.be
9980 Sint-Laureins Stefan Demuyt, tel. 0479/64 98 08, fax 09/373 96 68, stefan.demuyt@belgacom.net
Bezoekers vandaag: 14964   Aantal bezoekers momenteel on-line: 87