Smakelijk gras evenwichtig samengesteld uit mineralen, vitaminen, vezels en een beetje eiwitten is alles wat je paard nodig heeft. De bodem van de paardenweide kan dit leveren dank zij een oordeelkundige bemesting gebaseerd op grondontleding. Om als paardenliefhebber onaangename verrassingen te vermijden, kan je bij de Bodemkundige Dienst terecht voor een bodemonderzoek met bemestingsadvies. Hoe dit allemaal in zijn werk gaat? Neem het grondstaal volgens de handige werkwijze beschreven in dit doosje en post het met de staalenvelop. Het bodemonderzoek gebeurt vervolgens in ons professioneel laboratorium.

Het bodemonderzoek omvat de bepaling van de zuurtegraad, de grondsoort, het humusgehalte en de aanwezigheid van de voedingselementen fosfor, kalium, magnesium, calcium en natrium. Zo kom je te weten hoe rijk of arm de bodem precies is, en dat is nu eenmaal onmisbare basisinformatie voor een succesvolle bemesting. Indien gewenst, bepalen we bijkomend zwavel en spoorelementen als koper en kobalt of speuren we naar zware metalen. Vervolgens wordt een professioneel bemestingsadvies berekend. De bemestingsadviezen worden verstrekt voor de (her)aanleg van paardenweiden en voor bestaande graasweiden of hooiweiden.

Na ongeveer twee weken is het onderzoeksverslag klaar. Daarin staat naast het resultaat van jouw paardenweide ook het streefgetal vermeld. Op die manier ontdek je in één oogopslag voor welke voedingsstoffen er een tekort is en voor welke er een reserve in de bodem aanwezig is. Uiteraard vermelden we ook een eventueel onevenwicht in de verhoudingen tussen de diverse voedingsstoffen. Het gedetailleerd en professioneel bemestingsadvies voor drie jaren laat niets aan het toeval over. Bovendien krijg je met het advies een hele reeks tips gratis meegestuurd op maat van het bodemonderzoek van jouw weide.

Succes verzekerd!

Bestel hier

paardendoos

Uitleenadressen voor staalnameboren

Postcode Contact
1745 Opwijk Paul Jacobs, tel. 0478/31 54 49, jacobs.paul2telenet@outlook.com
1755 Oetingen Werner Van Laethem, tel. 0475/80 45 89, vanlaethemw@skynet.be
2300 Turnhout Luc Pauwels, tel. 014/85 26 51
2430 Eindhout Kris Vermeulen, tel. 0496/25 73 99, vermeulen.kris@aveve.be
2460 Kasterlee Stijn Van Gorp, tel. 0490/45 04 04, svangorp@bdb.be
2650 Edegem Van Den Bergh Maalderij BVBA, tel. 03/457 03 26
2811 Leest Kristof Selleslagh, tel. 0479/50 96 31, kselleslagh@bdb.be
2960 St-Lenaarts Van Gastel-Renders bvba, tel. 0478/24 16 37, vangastel.johan@aveve.be
2990 Wuustwezel Jeff Rombouts, tel. 0477/84 12 71, jrombouts@bdb.be
3001 Heverlee Hoofdkantoor Heverlee, tel. 016/31 09 22, fax 016/22 42 06, info@bdb.be
3060 Korbeek-Dijle Tine Van Neck, tel. 0487/51 64 22, tvanneck@bdb.be
3080 Tervuren Hilde Vandendriessche, tel. 0476/90 76 27, hvandendriessche@bdb.be
3272 Testelt Tim Van Dessel, tel. 0472/77 14 45, tvandessel@bdb.be
3370 Boutersem Mia Tits, tel. 0473/78 46 64, mtits@bdb.be
3390 OLV Tielt Jan Bries, tel. 0473/93 86 12, jbries@bdb.be
3460 Bekkevoort Davy Vandervelpen, tel. 0473/82 19 58, dvandervelpen@bdb.be
3472 Kersbeek-Miskom Willy Coppers, tel. 0495/77 34 62, wcoppers@bdb.be
3570 Alken Geoffrey Meykens, tel. 0499/32 19 23, gmeykens@bdb.be
3670 Meeuwen Aegten nv, tel. 0473/29 08 02, ontledingen@aegten.be
3724 Vliermaal Stefan Wauters, tel. 0477/52 38 82, wauters.stefan@aveve.be
3840 Borgloon Willy Claesen, tel. 0473/41 35 44, claesen.willy@gmail.com
3870 Veulen Stefan Wauters, tel. 0477/52 38 82, wauters.stefan@aveve.be
3960 Bree Hubert Haels, tel. 0497/13 68 96, hhaels@bdb.be
3960 Bree Maarten Haels, tel.  0497 / 13 68 96, mhaels@bdb.be
5000 Namur Jonathan Dardenne, tel. 0498/23 72 48, jdardenne@bdb.be
8640 Woesten Marnick Lauwers, tel. 0477/34 54 47, mlauwers@bdb.be
8650 Klerken Peter Goossens, tel. 0499 / 88 40 25, pgoossens@bdb.be
8710 Wielsbeke Rebecca De Lavie, tel. 0478/90 93 89, rdelavie@bdb.be
8800 Roeselare BDB Roeselare, tel. 051/20 54 00, rdelavie@bdb.be
8840 Oostnieuwkerke Dirk Bruneel, tel. 0478/49 59 56, dbruneel@bdb.be
8840 Oostnieuwkerke Benjamin Degroote, tel. 0490/42 62 87, bdegroote@bdb.be
8900 Ieper Marnick Hoflack, tel. 0479/39 94 42, mhoflack@bdb.be
8940 Wervik Kris Morel, tel. 0485/02 90 42, kmorel@bdb.be
8950 Nieuwkerke Steven Warlop, tel. 0472/01 58 77, warlopsteven7@gmail.com
8970 Poperinge Willy Laconte, tel. 0496 / 55 14 26, wlaconte@bdb.be
9080 Beervelde Lieven Ryckaert, tel. 0474/42 64 42, lieven.ryckaert@telenet.be
9220 Hamme Guido Wuytack, tel. 0479/64 98 08, gwuytack@bdb.be
9550 Steenhuize Niels Van Den Noortgate, tel. 0476/61 78 25, nvandennoortgate@bdb.be
9620 Zottegem Bart De Clercq, tel. 0483/09 10 08, bart.declercq@myonline.be
9810 Nazareth Dieter Thienpont, tel. 0475/31 09 66, dieterthienpont@hotmail.com
9870 Olsene Simon Menu, tel. 0499 / 88 07 16, smenu@bdb.be
9910 Aalter Mario Van Canneyt, tel. 0474/94 27 56, mvancanneyt@bdb.be
9950 Waarschoot-Lievegem Joris De Witte, tel. 0497/10 50 05, jdewitte@bdb.be
9980 Sint-Laureins Stefan Demuyt, tel. 0479/64 98 08, stefan.demuyt@belgacom.net
9990 Maldegem Frans Lambert, tel. 0496/27 93 07, flambert@bdb.be